• eşek kadar çocuğu bebek arabasına koyan anneler

  .
  Bu aralar sıkça denk geliyorum. Çocuk resmen 3 yaşında amk. Karı bebek arabasına koymuş bide onla otobüse binmeye çalışıyor falan.

  Amaç ne yani?
  7 -1 ... ariana grande
 • yazarların okuduğu üniversite

  .
  Atatürk üniversitesi.
  6 ... ucubenu
 • beni 8 30 da kaldırır mısınız

  .
  Dolar olarak mı saat olarak mı? Şu ara kafada başka bişey yok malum.
  5 -1 ... jamaican gold
 • kediyle uyumak

  .
  Kedi de isterse gerçekleştirilebilecek eylem.
  14 -4 ... le seigneur des tenebres
 • askere gitmeden önce bilinmesi gerekenler

  .
  manevi değeri olan eşyalarını götürme çalıyorlar.
  5 ... redlad
 • seni seviyorum cümlesinden daha güzel cümleler

  .
  Bursunuz yatmıştır.
  4 ... toska
 • tarihin 3 büyük askeri dehası

  .
  nedenleriyle yazalım da tatava çıkmasın:

  1. Cengiz Han: süvari ile geliştirdiği savaş taktikleri ve coğrafya-haritacılık gibi alanlardaki ustalığı ile döneminin ve döneminden sonraki 200 yılın rakipsiz savaşçısıdır.

  2. Büyük iskender: askerliğin iki can damarı olan lojistik(ikmal yolları) ve işgal sonrası yönetim konusundaki becerisi ile tarihin o zamana kadarki en geniş imparatorluğunu kurmuş ve yönetmiştir. Savaş kaybetmeden hindistana ulaşması kaynakları doğru yönetmek ve savaş alanında da deha olduğunu gösterir.

  3. Mustafa Kemal Atatürk: hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır sözü ile yeni çağ savaş taktiklerini toprağa gömen ve 1. dünya savaşı stratejilerini tarihten silen adamdır. yemende bir tümenle bir kolordu devirmiş, trablusgarpta sivil savunma ile italyan ordusunu bezdirmiş, çanakkale de sadece bir alay ile devasa savaş gemileri ile çıkarma yapan orduyu engellemiş, sakarya'da ise son derece donanımsız iki kolordu inanılmaz orantısız güç dezavantajına sahipken taarruz ederek yunanı ve tüm askeri otoriteleri altüst etmiştir.

  fili keşfeden timur, müthiş topları ile fatih sultan mehmed han, piyade kavramını icad eden mete han, sina çölünü pusulasız geçen yavuz sultan selim, kudüs fatihi selahaddin eyyubi, demir şanşölye otto von Bismarck da mansiyon ödülleri sahipleri olsun...:)
  18 -4 ... dreaming out loud
 • kedi

  .
  Eskiden mart ayı olayı vardı. O dönemde kedilerin kızgınlık dönemi olurdu ve vövleye vövleye tıslaya tıslaya çiftleşirlerdi. Şimdilerde ise mevsim ve ay dinlemeden hunharca sikişiyorlar. Yeni nesil çok bozdu.
  5 -1 ... gethere
 • kedi

  .
  odam terasa baktığı için eve rahatça girip çıkabilen bir kedim var. dün gece 4 de miyavlayarak kaldırdı beni, aaa dedim dışarıda kalmış salak, hemen açtım kapıyı. fakat ağzında kendisiyle beraber gelen kocaman bir fareyi görünce engel olmaya çalıştım ama olmadı... bir sonraki senaryo: bıraktığı fareyi yakalayamaması, kaybettiğini anlayınca da hiç bir şey olmamış gibi direkt uyuması falan.. kızdım. çünkü bunlar kızmam gereken şeylerdi. çünkü son zamanlarda sürekli yapıyor bunu?

  biraz önce googledan kedilerin neden sahiplerine av getirdiklerini falan araştırdım. okuduğum şeyler canımı yaktı... en son ne zaman bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.

  meğersem ben hiç avlanmıyormuşum. fare ve kuş yemeyi bilmiyormuşum. o da bunu görüp üzülüyomuş, o yüzden bana farelerin nasıl yendiğini göstermesi lazımmış. çünkü kısırlaştırılmış dişi kediler kendi yavruları olmadığı için, sahiplerine sergilermiş bu davranışı. getirdiği fare'nin canlı olması da onul nasıl yakalayacağını izleyip öğrenmem içinmiş(öğretemedi). eğer beni av ile ödüllendirdiğinde kızarsam, hayrete kapılırmış, anlayamazmış niye böyle yaptığımı. bunları düşünen de 2 yaşında, son derece salak, şişko bir kedi ^^

  Edit: kedi
  18 -6 ... morgoth bauglir
 • doların 5 tl olması

  .
  akp icraatidir.
  4 -1 ... agresif edward
 • yaz vakti gece sözlükte online az kişi olması

  .
  Sözlüğün ölmeye başladığını gösterir. Yaz tatiline girmiş orta okul, liseliler bile girmiyor artık buraya. herkes nerede acaba? Eskiden yazları gece gündüz online kişiden geçilmezdi buralar.
  1 ... bilgisayar delisi
 • yks 2018 sonuçlarım

  .
  (bkz: tekrar deneyiniz)

  Sozluk yazarlarina ait birtakim sonuçlardır.
  25 -8 ... louisa clark
 • asteğmen

  .
  " ağrı veya kars ulan ne kıbrıs'ı a.q. bi de dalga mı geçiyorsun "

  1994 şubat sonu 235. dönem kura çekimini sonrası, nereyi çektiğimizi yüksek sesle okumamız söylendiği için torbadan aldığım rulo kağıtta yazan "patnos 34. mekanize piyade tugayı" dilimden dökülürken, kura komisyonu başkanı albayın " ooo asteğmenim hayırlı işler, kıbrısın en güzel yerine gidiyorsun " babında, densizlik veya bilgisizlik kokan lafı üzerine salladığım yukardaki küfrümle başladı asteğmenliğim. höö diye kalakaldı koskoca albay. adam 11 gün ceza vermiş bana, ama nedense uygulanmadı veya unuttular. sanırım bu unutulmada ilk çıktığımız çarşı izninde tuzla tren istasyonunda yediğimiz bombanın etkisi de vardı. zaten büssürü badireler atlatmışlar, bi de dağıtım iznini yemeyelim demiş olabilirler.

  ağrı'ya vardık. bir kıdemli yüzbaşı var mehmet yoleri tabur komutanı o vakitler. 3 asteğmen, 9 bölükten müteşekkil 3.taburda üçer tane bölüğün komutanı olduk. olur mu lan öyle demeyin valla oldu. 7-8-9. bölüklerin komutanı yaptı beni yüzbaşı bir dakkada. bir taze teğmen var, bir fırıldak assubay üstçavuş var, başka da subay yok bizden başka.

  iyi lan dedik böyleyse askerlik. ama öyle gider mi hiç. bu yüzbaşının neye canı sıkıldıysa bir hafta sonra azletti bizi. elimize piyade tüfeği verdirdi. tabur içtima alanınında tüm askerlerin önünde bize yanaşık düzen eğitimi vermeye başladı. akşama kadar kendi kendimize komut veriyorduk. sağa dön-sola dön, yat-çök-kalk vs. 2 gün dayanabildim. "komutanım böyle olmuyor ama askerler bize götüyle gülüyor. bir haftada yerleştirmeye çalıştığımız disiplin siktir olup gitti, askerin gözünde kepazeye döndük. bu rütbeyi devlet verdi siz değil." der demez disko emri verdi. 7 gün yattık bu sefer kaçış yok.

  diskodan çıkışımın ilk haftasında bölük gazinosunda çay almaya indim. herkes ayağa kalktı. saygı gösterilmesi manyağı olmadığımdan, ben oturun çocuklar tamam falan dedim. biri vardı ki ayağa bile kalkmadığı gibi elindeki zinciri sallarken gözlerini gözlerime dikmiş, dudağını alaycı bir tavırla büzmüş sen kimsin lan türevinden bir eda içerisinde. asker o zinciri cebine koy, asker gibi ol dememle " sen bana karışaman " demez mi. ne demek lan karışamam derken ben, çaycı asker de demez mi komutanım o tabur komutanı yoleri'nin emireri diye. ulan zkmişim taburunu da emirerini de diyerek oğlanı aldım altıma sikmekten beter ettim dayaktan. ben yoruldum a.q. o ne hale geldi hatırlamıyorum. mehmet yoleri ile tekrar yolumuz keşismiş oldu mu şimdi. emirerinin revire gidişinin haberini almasıyla benim diskoya tekrar gidişim sanırım 3 dakika içerisinde vuku bulmuştur.

  iş çıktı sonra devam...
  12 ... gavurdagli
 • asteğmen

  .
  tsk iç tüzüğüne göre mayın 3 şekilde aranır:
  1- dedektörle
  2- eşşekle
  3- asteğmenle.
  21 -4 ... love silahi